enter-article טיפול בברכיים – המדריך השלם לברכיים בריאות - אורטופד בשבילך
אורטופדים » מאמרים וחדשות » טיפול בברכיים – המדריך השלם לברכיים בריאות

טיפול בברכיים – המדריך השלם לברכיים בריאות

מעל ל-60% מבני 50 ומעלה סובלים מכאבי ברכיים אך גם צעירים יותר סובלים או עתידים לסבול עקב שימוש ייתר במפרק הברך אך ניתן לטפל בכאבים אלו במגוון רחב של דרכים

מפרק הברך הינו מהמורכבים בגופו של האדם וביסודה מורכבת הברך מ-3 תתי מפרקים. לא רק אנשים מבוגרים סובלים מכאבי ברכיים אלא גם ספורטאים וצעירים סובלים או עתידים לסבול עקב הפעלה לא נכונה של הברך או עומס ייתר עליה. כיום ניתן לרכוש מגוון של אביזרים אורטופדיים לכף הרגל, הברך וכל איזור בגוף אשר זקוק להגנה, חיזוק או תמיכה במגוון של רשתות וחנויות, סוגי מדרסים רבים המותאמים כל כף רגל ועוד. במאמר זה נסקור את מגוון בעיות הברכיים מהם סובלים אנשים ודרכי הטיפול האפשריים.

מגוון בעיות ברכיים נפוצות
להלן מגוון בעיות וכאבי ברכיים הנובעים עקב שימוש ייתר במפרק הברך:

 • שחיקת סחוס - סיבי קולגן אשר עוטפים את העצם במפרק הברך נשברים ומים חודרים אל המטריקס אשר גורמים להתנפחותו. ישנן כ-4 דרגות שחיקה של סחוס ורצוי לאבחן זאת במהרה כדי למנוע התדרדות.
 • קרע במיניסקוס - המיניסקוס הינה רצועה אלסטית, חיצונית ופנימית למפרק הברך ותפקידה לייצב את הברך ולמנוע זעזועים. עם הזמן ומאמץ ייתר הוא מאבד את גמישותו ועלול אף להקרע.
 • ברך נוקשה וכואבת - קיים חשש אף לאיבוד היכולת להתנייד באופן עצמאי, אי-שימוש במפרק גורם לדילדול של השרירים והעומס מכביד על מפרק הברך בלבד.
 • הפרשת נוזל סינוביאלי -הנוזל מאפשר הקטנה של החיכוך בין הסחוסים, אך בזמן כשל בתפקוד מפרק הברך ישנה הפרשה מוגזמת של הנוזל לפצות על חוסר החיכוך וזה מביא לנפיחות במפרק.
 • פגיעות מקומיות - פגיעות שונות במפרק הברך עקב פעילות שאינה נכונה גם כתוצאה מתאונות ספורט שונות, עומסי ייתר על המפרק ועוד.
 • כאבי ברכיים עקב משקל עודף - אנשים בעלי משקל עודף מכבידים על מפרק הברך יותר ומעמיסים עליה עד כדי פגיעה בה וכאבים. ירידה של 5% ממשקלו של הגוף תקטין משמעותית את הסיכוי לסבול משחיקה של הסחוס בהווה ובעתיד.

סוגי טיפולים לבעיות ברכיים
ישנם מגוון של סוגי טיפולים עבור בעיות ברכיים ביניהם טיפולים שמרניים, טיפולים פולשניים וטיפולים חדשניים. להלן מגוון הטיפולים המוצעים כיום לטיפול בבעיה:

 • חיזוק שרירים - מוריד את העומס ממפרק הברך אל השרירים. זה נעשה באמצעות פיזיותרפיה, הידרותרפיה, נעליים לפיזיותרפיה דינאמית ועוד.
 • תוספי מזון - צריכת תוספים המכילים חומרים אשר משמשים להצמגה של הנוזל הסינוביאלי. תוספים כמו מגה גלופלקס, ART 50ועוד.
 • תרופות - שימוש בתרופות נוגדות דלקת וכאב המפחיתות את עוצמת הכאבים ומשפרות את תפקודו של מפרק הברך.
 • ירידה במשקל - מפחית משמעותית את העומס על מפרק הברך.
 • עזרים - שימוש עם סוגי מדרסים מיוחדים, ברכיות, מקל הליכה, נעלי ספורט מותאמות ועוד.
 • הזרקות חומצה היאלרונית - טיפול פולשני בו נוזל צמיגי הזהה לסינוביאלי מוזרק על-מנת להקל על ציר הברך וכן לטפל בהישנות דלקות (יעיל באופן זמני בלבד).
 • הזרקת קורטיזון - שימוש עם סטרואידים לצורך הקלה בכאבי ברכיים.
 • ארתוסקופיה - החדרה של סיבים אופטיים לאבחון הבעיה וטיפול בקרע במיניסקוס, בעיות וכאבי ברכיים מגוונות ועוד.
 • החלפה מלאה של מפרק הברך - פעולה אשר נשמרת כאמצעי אחרון בו מחדירים תותב אשר עשוי טיטניום או סגסוגת.
 • טיפול באמצעות תהודה מגנטית - שיטה אשר מטפלת בבעיית שחיקת הסחוסים ומסייעת לגוף בתחזוק של חילוף חומרים טבעי וכן עלייה בעובי של שכבת הסחוס.

לפרטים נוספים אודות אביזרים אורטופדיים לברך, אורטופד כף רגל מומחה במרכז, צפון או דרום הארץ, רשימת חנויות מדרסים ועוד, מלאו טופס קצר באתר וטובי אנשי המקצוע ייצרו עמכם קשר עם כל המידע, מתן עזרה וייעוץ וכן הצעות מחיר מפתות ביותר שלא תמצאו בשום אתר אחר.

במידה והנכם מתחילים להרגיש בכאבים ובבעיות ברכיים רצוי לפנות לייעוץ וטיפול רפואי במהרה ולא להזניח את הבעיה מחשש להחמרת המצב הקיים

עוד באותו נושא

אביזרים אורטופדיים –כל מה שצריך לדעת עליהם

אביזרים אורטופדיים –כל מה שצריך לדעת עליהם

מצעירים ועד קשישים , אביזרי אורטופדיה נמצאים בשימוש כולם. ערכנו עבורכם סקירה של אביזרים נפוציםמדי שנה מקציבה כנסת ישראל עשרות מיליוני שקלים...

כל מה שצריך לדעת על פריצת דיסק

כל מה שצריך לדעת על פריצת דיסק

יותר משמונים אחוז סובלים בשלב מסוים בחיים מכאבי גב. חלק גדול מהם עלולים לגלות שמדובר בפריצת דיסק אחד הכאבים הנפוצים ביותר לבני האדם...

עקמת -מה זה ואיך מתמודדים עם זה

עקמת -מה זה ואיך מתמודדים עם זה

תופעה של עקמת מתחילה להופיע כבר בגיל הנעורים ויכולה להשפיע על התפתחות העצמות בגוף והיציבות בהמשך החיים. לכן חשוב לאבחן את התופעה בשלב...

פריצת דיסק- מה זה ואיך מטפלים בזה

פריצת דיסק- מה זה ואיך מטפלים בזה

ההשפעה של פריצת דיסק הינה קריטית לא רק על הגב אלא גם הצוואר והרגליים. אבחון מוקדם יכול למנוע בעיות קשות בעתיד בעולם הרפואה המודרנית...

כל מה שצריך לדעת על מומחה כף רגל

כל מה שצריך לדעת על מומחה כף רגל

לא צריך להיות ספורטאי כדי להבין שפגיעה בכף הרגל יכולה לשבש את החיים. במאמר זה ננסה להבין מהי המומחיות של אורטופד מומחה כף רגל כף הרגל בלבד,...

string(31) "categoryמנתח אורטופד"